Etap ponadwojewódzki konkursu "Płazy i gady"

Etap ponadwojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych "Płazy i gady Polski" odbędzie się 12 maja 2018 r., o godz. 10.00, w Hotelu SEN w Świebodzinie (ul. Zachodnia 1).

 jaszczurka zwinka Skorupka

Fot. Tomasz Skorupka

W etapie tym zmierzą się najlepsi uczestnicy Lubuskiego Konkursu Przyrodniczego, organizowanego przez Klub Przyrodników oraz Konkursu organizowanego przez PTOP Salamandra (ok. 40 uczestników).

Zapewniamy dojazd na miejsce autokarem, jednak istnieje możliwość indywidualnego przyjazdu. W razie planowanego przyjazdu samodzielnego do Świebodzina prosimy o tym koniecznie powiadomić biuro PTOP „Salamandra”. Prosimy także zgłosić ewentualną rezygnację z udziału w etapie ponadwojewódzkim.

Program:

07.30 - zbiórka na parkingu przed ZOO na ul. Zwierzynieckiej w Poznaniu i wyjazd do Świebodzina
od 9:15 - przyjmowanie uczestników konkursu w Świebodzinie
10:00 - rozpoczęcie konkursu
10.05 - test pisemny (równocześnie spotkanie przedstawiciela Klubu i PTOP Salamandra z opiekunami grup)
10.35 - przerwa (czas wolny lub prelekcja)
11.40 - ogłoszenie wyników testu, finał ustny
12.45 - zakończenie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród
13.00 - posiłek (w Hotelu SEN)
13.30-16.00 - wycieczka do rezerwatu Jezioro Wielkie k. Trzciela, zobaczymy też efekty działań kompensacyjnych wykonanych przy budowie autostrady A2 (prosimy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie oraz ewentualnie lornetki)

Przypominamy, że pytania etapu ponadwojewódzkiego dotyczyć będą tylko tematu „Płazy i gady Polski”.  Test przygotowywany jest przez Klub Przyrodników, pytania finału i ścisłego finału – przez PTOP „Salamandra”.

Do zobaczenia!

Ewa Olejnik