Wspieramy ochronę jeży – konkurs grantowy

jez-sal-bie-d Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe zajmujące się ochroną jeży w Polsce do udziału w Konkursie „Biedronka z Salamandrą dla Jeży”. Przekażemy co najmniej tuzin grantów w wysokości do 15 tysięcy złotych na ochronę jeży, realizowaną w roku 2022.

W ramach programu Gang Swojaków sieć Biedronka zdecydowała o przekazaniu na cele ochrony kilku gatunków zwierząt całości przychodu ze sprzedaży książki „Chrońmy zagrożone gatunki” (zachęcamy do kupna!). Dzięki temu Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” – partner merytoryczny tego przedsięwzięcia – może między innymi zaoferować znaczące wsparcie dla kilkunastu organizacji zajmujących się ochroną jeży w różnych regionach Polski. Pierwszego grudnia rusza przyjmowanie wniosków, które potrwa do 10 stycznia 2022. Granty trafią do obrońców jeży jeszcze zanim zwierzęta te obudzą się z zimowej hibernacji.

Poniżej zamieszczamy regulamin Konkursu, wzór formularza wniosków oraz inne dokumenty związane z konkursem. Formularz wniosku jest mało skomplikowany i każdy powinien sobie z nim poradzić. Dodatkowo w ramach Konkursu będzie można liczyć na pomoc merytoryczną od specjalistów od ochrony jeży, wchodzących w skład Komisji Konkursowej.

Zachęcamy organizacje zaangażowane w ochronę kolczastych mieszkańców naszych lasów, zarośli, wsi i miast, do formułowania i zgłaszania projektów. Jesteśmy pewni, że przekazane środki zostaną spożytkowanie z korzyścią dla obu żyjących w Polsce gatunków jeży.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Regulamin-konkursu-jeze.pdf)Regulamin-konkursuRegulamin konkursu grantowego „Biedronka z Salamandrą dla Jeży”929 Kb
Pobierz plik (Formularz-wniosku.doc)Formularz-wnioskuZał. nr 1 do Regulaminu - Formularz wniosku grantowego78 Kb
Pobierz plik (Wzor-umowy.pdf)Wzor-umowyZał. nr 2 do Regulaminu - Wzór umowy1186 Kb
Pobierz plik (Formuarz-sprawozdania.doc)Sprawozdanie-koncoweZał. nr 3 do Regulaminu - Formularz sprawozdania końcowego z realizacji projektu63 Kb