Ekspedycja na Madagaskar za 3 tygodnie!

podkas Specjaliści z „Salamandry” wkrótce lecą badać nietoperze, porosty i mszaki w zapomnianym, pierwotnym lesie na Madagaskarze. Dzięki wsparciu od osób i firm udało się już zdobyć znaczną część potrzebnego sprzętu. Akcja zbierania środków trwa.

Jak informowaliśmy, zostaliśmy poproszeni o pomoc przy zebraniu naukowych danych potrzebnych do objęcia ochroną prawną niedawno odkrytej enklawy dziewiczej dżungli na odległym Madagaskarze. Sprawa jest bardzo pilna – chodzi o to, by utworzyć tam rezerwat lub park narodowy zanim ktoś wpadnie na pomysł, by ten las wyciąć. Dlatego dokładna lokalizacja tego miejsca pozostaje tajemnicą. Eksperci z Polski, USA i Kanady już wkrótce wyruszą na Madagaskar. Ponieważ PTOP „Salamandra” nie dysponuje (jak uczelnie amerykańskie wysyłające pozostałych specjalistów) budżetem na badania naukowe w tropikach, środki na nasz udział w wyprawie zbierane są od ponad 3 tygodni wśród miłośników przyrody za pomocą serwisu crowdfundingowego (finansowania społecznościowego) Odpalprojekt.pl. Akcja ta minęła właśnie półmetek i udało się zebrać ponad połowę potrzebnych środków (do tej pory 26% bezpośrednio na serwisie, a resztę np. w formie rabatów na sprzęt od jego dystrybutorów czy bezpłatnego użyczenia sieci i innych potrzebnych urządzeń). Czy uda się zebrać całość? Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do uratowania fragmentu przyrodniczego raju i (ze stosunkowo wysokim prawdopodobieństwem) do odkrycia i objęcia ochroną nowych na nauki gatunków, do przyłączenia się do akcji. Pomóc można nie tylko wpłacając niewielkie darowizny, ale i informując o akcji innych miłośników przyrody. W zamian oferujemy nie tylko satysfakcję, ale i drobne nagrody.

Ala-Atsinanana A-Rasolo

Do tej pory, poza osobami finansującymi wyprawę za pośrednictwem serwisu Odpalprojekt.pl oraz prywatnymi badaczami pożyczającymi swój sprzęt, przedsięwzięcie wsparły także:

Eko-Unia

Animal-Sound-Labs

ecotone-logo

Allflex-logo