FOTO-EKO 2004

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra" ogłasza trzynastą już (z pewnością nie pechową) edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO. Tradycyjnie już zachęcamy miłośników naszej rodzimej fauny i flory do uwieczniania jej piękna na kliszy fotograficznej lub w pamięci aparatów cyfrowych i przesyłania swoich prac do "Salamandry". Podobnie jak w latach ubiegłych - z ponad stu najciekawszych zdjęć powstanie wystawa, dzięki której setki ludzi będą mogły podziwiać polskie owady, ptaki, płazy, gady, ssaki i rośliny uwiecznione w swoim naturalnym środowisku. Dla niektórych będzie to jedna z niewielu okazji do obcowania, chociażby w taki niebezpośredni sposób, z polską przyrodą.

Jak zwykle - dla laureatów przygotowano atrakcyjne nagrody - głównie sprzęt fotograficzny. Tak jak w poprzedniej edycji - zwycięzcy będą mogli sami zadecydować o wyborze nagrody (oczywiście - w ramach określonej przez nas kwoty). Łączna wartość wszystkich nagród - trzy tysiące złotych.

Ostateczny termin napływania prac to 20 października, a więc przyszli uczestnicy konkursu mają całe lato na poszukiwania.

Ewa Olejnik