Dzika przyroda w Palmiarni Poznańskiej

Miłośników przyrody i fotografii przyrodniczej zapraszamy 4 grudnia do Palmiarni Poznańskiej. O godzinie 12.00, w pawilonie nr IX nastąpi tam uroczyste otwarcie wystawy Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2018, przeprowadzonego już po raz 26 przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Wystawę oglądać będzie można do 30 grudnia.

W Konkursie FOTO-EKO od ponad ćwierć wieku bierze rokrocznie udział kilkuset miłośników fotografii zafascynowanych naszą rodzimą przyrodą, w tym wielu uznanych fotografików. W tym roku na konkurs zgłoszono ponad 500 prac. Laureatem I miejsca został Michał Zieliński za zdjęcie pt. „Odlotowe...”. II miejsce przypadło w udziale autorowi zdjęcia „Niepokój” - Pawłowi Wronie. Miejsce III przyznano Pawłowi Jakubkowi. Jury wyróżniło ponadto 13 prac. Wszystkie nagrodzone zdjęcia obejrzeć można na stronie internetowej PTOP „Salamandra”: http://www.salamandra.org.pl/nagrodzonezdjecia.html.

Michal Zielinski Odlotowe 1 miejsce maly format mniejsze

Głównym celem konkursu FOTO-EKO jest edukacja przyrodnicza, prowadzona poprzez ukazywanie niezwykłości krajowej fauny i flory. Dlatego jak zawsze z kilkudziesięciu najciekawszych prac zgłoszonych na konkurs utworzono wystawę, która od stycznia 2019 r. ruszy w roczną podróż po Polsce. Najczęściej będzie ją można zobaczyć w  wielkopolskich szkołach.

Olga Betanska Plomienny wschod mniejsze

Partnerem głównym tegorocznej edycji Konkursu FOTO-EKO jest Fundacja VEOLIA POLSKA, wspólnie z którą PTOP „Salamandra” realizuje także działania związane z ochroną dzikiej przyrody w Poznaniu. Patronat medialny nad Konkursem sprawuje Foto-Kurier oraz Magazyn Przyrodniczy „Salamandra”.

Ewa Olejnik

Partner główny Konkursu:

RGB VEOLIA FUNDACJA 10CM mniejsze

Pozostali partnerzy:

Logo www black copy mniejsze

Palmiarnia logo male

kampanieseo-logo-konkursy y42

Vanellus male

Logo PP SOSENKA male

blachotrapez male

ecoflores male

fasardi male

feldhausklinker male

medjol male

brevis-logo male

Patronat medialny:

Logo www black copy mniejsze

Magazyn logo czarne male