Przyroda i dewastacja w fotografii

21 marca br. Bayer Sp. z o.o. zaingurowała VII edycję Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Fotograficznego "Ekologia w Obiektywie 2007". Tegoroczny temat to "Oblicza Ziemi. Energia przyszłości". W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę opinii publicznej na problem pozyskiwania energii w przyszłości.
Organizatorzy oczekują na inspirujące fotografie od zawodowców i amatorów do 25 maja br. Wyróżnione prace będzie można oglądać na wystawach w Warszawie na Barbakanie oraz w Gdyni na Skwerze Kościuszki. Szczegółowe informacje na stronie internetowej konkursu.

 
 Kokoszka (Gallinula chloropus). Jedno ze zdjęć nagrodzonych w ubiegłorocznej edycji konkursu "Ekologia w Obiektywie".
Fot. Krzysztof Banderek

Tegoroczna edycja będzie się rozgrywać w dwóch kategoriach tematycznych: PRZYRODA i DEWASTACJA. W pierwszej kategorii będą oceniane zdjęcia ilustrujące żywioły, takie jak woda, wiatr czy słońce, wykorzystane jako źródła energii, które nie naruszają stanu naturalnego środowiska, np. elektrownie wiatrowe w miejscach gdzie występują silne wiatry, kolektory słoneczne na obszarach silnie nasłonecznionych czy elektrownie wodne wykorzystujące potencjał wody. Natomiast w drugiej kategorii będą oceniane prace ilustrujące stan środowiska naturalnego w zetknięciu z cywilizacją, w szczególności tych obszarów, gdzie w wyniku eksploatacji źródeł energii została zniszczona przyroda.

Inga Ganowska

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.