Konkurs FOTO-EKO 2008 rozstrzygnięty

XVII Ogólnopolski Konkurs Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2008
 
W tym roku już po raz siedemnasty "Salamandra" zachęcała do nadsyłania rezultatów fotograficzno-przyrodniczych pasji. W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO, organizowanego przez Towarzystwo od roku 1992, jury musiało wybierać spośród ponad 500 otrzymanych zdjęć polskich urokliwych krajobrazów, małych i większych stworzeń, kolorowych roślin oraz innych elementów naszej rodzimej przyrody.

Podobnie jak w poprzednich edycjach FOTO-EKO, laureaci I, II i III miejsca mogli, w ramach nagród, wybrać sobie taki sprzęt fotograficzny, jaki jest im najbardziej potrzebny (oczywiście - za określoną przez "Salamandrę" kwotę).

Główny cel konkursu to wystawa, dzięki której ludzie w różnych zakątkach Polski mogą "zarażać się" pięknem naszej przyrody. Wystawa FOTO-EKO 2008 składa się z ok. stu najciekawszych fotografii nadesłanych na Konkurs. Zdjęcia prezentowane są w aluramach o wymiarach 100/70 cm.

  I miejsce w FOTO-EKO 2008
"Zatrzymany przez sztorm"
Fot. Łukasz Zandecki
Dzięki uprzejmości Międzynarodowych Targów Poznańskich pierwszą ekspozycję wystawy oglądać będzie można w dniach 27 - 30 października br., w trakcie Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2008 w Poznaniu (www.poleko.mtp.pl), w pawilonie nr 3 (nie przewidujemy oficjalnego otwarcia).

Przez cały rok 2009 wystawa będzie udostępniana zainteresowanym instytucjom.

Sponsorami FOTO-EKO 2008 byli: Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

I miejsce:
Łukasz Zandecki, za zdjęcie pt. "Zatrzymany przez sztorm"

II miejsce:
Sławomir Mrozek, za zdjęcie pt. "Narodziny"

III miejsce:
Jerzy Grzesiak, za zdjęcie pt. "Dawid i Goliat"

Wyróżnienia:
Waldemar Graś, za zdjęcie pt. "Świteź i świtezianka"
Henryk Kościelny, za zdjęcie pt. "Baletnice"
Łukasz Łukasik, za zdjęcia pt. "Piórko na śniadanie" oraz "Macierzyństwo"
Paweł Pawlak, za zdjęcie pt. "Udany atak"
Andrzej Skowroński, za zdjęcie pt. "Samotne"


Ewa Olejnik