Efemeryczne chwile podczas mglistego poranka, ptasi śpiew skąpany w deszczu, rumuńskie surowe górskie ostępy, a na deser rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. Tego wszystkiego i jeszcze więcej będzie można doświadczyć 25 marca w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu podczas Poznańskich Dni Fotografii.
PDF, czyli Poznańskie Dni Fotografii, to szczególna impreza w poznańskim rozkładzie jazdy kulturalnej, która gości w nim już od sześciu lat. Jej organizatorem jest Okręg Wielkopolski Związku Polskich Fotografów Przyrody. W tym roku hasłem przewodnim PDF-u jest Przyroda Warta Poznania. Będzie to prawdziwa uczta dla miłośników rodzimej przyrody, której po raz kolejny patronujemy.
W programie przewidziano wystąpienia podróżników, będących jednocześnie fotografami, przyrodników i fotografów przyrody. Radosław Siekierzyński zabierze widzów w podróż do krainy niedźwiedzi brunatnych, gdzie Moldoveanu (2 544 m n.p.m.) próbuje sięgnąć gwiazd, a pośród szumu fal Dunaju czuć oddech Włada III Palownika. Po powrocie z tej podróży przeniesiemy się do Rzeczpospolitej Ptasiej, o której fenomenie opowiedzą: Adriana Bogdanowska, Jacek Engel oraz Przemysław Szymoński. Z Mikołajem Arndtem zajrzymy do ulotnego świata ptasich mieszkańców mokradeł. Maciej Lelonkiewicz sprawi, że znajdziemy się w krainach zarówno dalekich, jak i tych zupełnie bliskich, a Ryszard Sąsiadek otworzy przed nami podwoje Jeziorska i zdradzi sekrety swojego obcowania z florą i fauną. Z Krystianem Tórzem zanurzymy się natomiast w oceanie piasku i sprawdzimy, co drzemie w kamieniu i Dolinie Cybiny.
Tradycyjnie Poznańskim Dniom Fotografii towarzyszy konkurs fotograficzny, który w tym roku nosi tytuł Przyroda Warta Poznania. Tradycją jest również wystawa pokonkursowa, która jak co roku przyciągnie zapewne liczne grono spragnionych fotograficznych uniesień. Konkursowe zdjęcia można przesyłać do 19 lutego br. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Więcej informacji na temat PDF-u i regulamin konkursu można znaleźć na stronie organizatorów.
Zapraszamy!