Emeryci i renciści mogą pomóc przyrodzie!

PIT-OP-wzor Od 15 marca 2017 r. emeryci i renciści mogą w łatwy sposób przekazać 1% swoich rocznych podatków organizacjom pożytku publicznego (OPP) – na przykład na ochronę przyrody.

Nowe zasady są bardzo proste. Emeryci i renciści, za których roczne sprawozdanie podatkowe wypełnia i dostarcza do urzędu skarbowego organ rentowy (np. ZUS), mogą dodatkowo do dnia 2 maja 2017 r. złożyć lub przesłać do swojego urzędu oświadczenie o chęci przekazania 1% swojego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Oświadczenie ma formę formularza PIT-OP, a jego wypełnienie jest bardzo proste. Należy jedynie znać numer KRS organizacji, której działalność zamierza się wesprzeć.

Poprzez przekazanie 1% podatków można wesprzeć dowolną organizację mającą statut OPP. Biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej znajduje się obecnie w Polsce ochrona przyrody oraz organizacje pozarządowe, które próbują jej bronić, zachęcamy do przekazywania 1% stowarzyszeniom przyrodniczym.

1procent 2017Osoby, które chciałby wspomóc nasze działania informujemy, że numer KRS PTOP „Salamandra” to 0000117212Informacje, na so my przeznaczamy otrzymany 1% podatków, znajduje się na naszej stronie.

PIT-OP można pobrać lub wypełnić on-line na stronie Ministerstwa Finansów.

Adres swojego urzędu skarbowego można znaleźć np. tutaj.