Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

SALAMANDRA na wakacjach

Wiosenno-letni numer Magazynu z mrówką na okładce, jest już dostępny w sprzedaży. Od jutra szukajcie go również w Empikach na terenie całego kraju.

Zanim się obejrzeliśmy, minęła chłodna wiosna, a za nią nadeszło nierozpieszczające nas stabilną pogodą lato. Dla łowców burz i nietypowych zjawisk meteorologicznych to pora żniw, dla przyrody – czas grozy. Niektórym z nas wystarczy czasami sam widok myszy, żeby krzyknąć z przerażenia. Ale czy będzie to uzasadniony krzyk? Czy naprawdę jest się czego bać? Nawet dzieci będą mogły śmiało odpowiedzieć na to pytanie po przeczytaniu komiksu zamieszczonego w tym numerze Magazynu.

Okres wiosenno-letni to jednak przede wszystkim czas amorów i wychowywania nowego pokolenia. Proponujemy więc wizytę w gnieździe jednego z największych ptasich odludków – bociana czarnego – aby poznać jego zwyczaje i różnice dzielące go od jego wszystkim nam dobrze znanego białego krewniaka. A gdy zejdziemy na ziemię, rzućmy okiem na świat mrówek, który często umyka naszej uwadze. Warto nie tylko dowiedzieć się o nim czegoś więcej, ale także spróbować utrwalić go na fotografiach, co nie należy do zadań łatwych.

Wydanie tego numeru znacznie się opóźniło, co mamy nadzieję zrekompensować naszym czytelnikom bogatą i urozmaiconą treścią zawartych w nim artykułów. Zachęcamy do zapoznania się również z działalnością naszego Towarzystwa i przesyłania swoich uwag oraz komentarzy.

Na stronie internetowej www.salamandra.org.pl/magazyn, oprócz wybranych artykułów z najnowszego, a także archiwalnych numerów, zamieszczamy aktualności dotyczące wydarzeń z udziałem Magazynu i Redakcji oraz informacje o imprezach czy wydawnictwach objętych naszym patronatem. Przegląd najważniejszych wydarzeń przedstawiamy też na łamach drukowanego numeru. Zapraszamy również do odwiedzania naszego profilu na Facebooku, gdzie można komentować na bieżąco udostępniane informacje.

Nieustająco namawiamy do prenumerowania SALAMANDRY. To gwarancja stałej, niższej ceny, a także możliwość skorzystania z promocji kierowanych do naszych stałych czytelników oraz zdobycia ciekawych prezentów.

Zapraszam do lektury!

Adriana Bogdanowska

Wybór numeru

Aktualny numer: 2/2023