Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Kolejny album Włodzimierza Puchalskiego do słuchania i oglądania!

„Wśród trzcin i wód” jest trzecim z kolei albumem ze wznowionej przez Lasy Państwowe tzw. Zielonej serii, który jak wcześniej rekomendowane przez nas „Bezkrwawe łowy” i „Wyspa kormoranów”, został wydany w formie słuchowiska na płycie CD i książki ze zdjęciami.

Udźwiękowione głosami natury opowiadania przenoszą nas w okolice Milicza, Żmigrodu i Potaszni na przełomie lat 40. i 50. ubiegłego wieku, gdzie wśród rozległych kompleksów trzcin i wód dolnośląskich Stawów Milickich rozgrywa się wartka akcja książki.

Prawie dwa lata wytrwałych poszukiwań w archiwum Muzeum Niepołomickiego, pozwoliły na odnalezienie niemal wszystkich negatywów zdjęć opublikowanych w albumach i ich późniejszą rekonstrukcję cyfrową, aby przywrócić im pierwotną świetność. Dodatkowo dziesiątki godzin spędzonych w studiu nagraniowym z wybitnymi aktorami odgrywającymi główne role i zupełnymi naturszczykami wcielającymi się w bohaterów krótszych lub dłuższych epizodów, przyniosły nadzwyczajny efekt. Powstało kolejne wydawnictwo, które obowiązkowo powinno się znaleźć w biblioteczce każdego miłośnika przyrody i pasjonata fotografii przyrodniczej.

Ogromnie się cieszymy, że książki Włodzimierza Puchalskiego, na których wychowały się rzesze przyrodników, fotografów i filmowców przyrody, ponownie mają szansę ujrzeć światło dzienne i w niemal niezmienionej, choć mocno odświeżonej i nowatorskiej postaci, znów będą mogły zachwycać kolejne pokolenia. Dlatego z niekłamaną przyjemnością objęliśmy patronatem całe przedsięwzięcie, jakim jest wydanie wszystkich czterech albumów w formie audiobooków z książkami (wkrótce ukarze się „W krainie łabędzia”), a na deser zapowiadanego albumu z niepublikowanymi dotąd zdjęciami, które powstały podczas prac nad Zieloną serią.

Więcej informacji i możliwość zakupu: ORWLP w Bedoniu.

Redakcja

Wybór numeru

Aktualny numer: 2/2023