Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 


IV European Ground Squirrel Meeting

W dniach 5–7 września 2012 r. w Kamieniu Śląskim (woj. opolskie) odbędzie IV Europejska Konferencja dot. Susłów (IV EGSM). Swoje prezentacje (ustne i w formie posterów) zaprezentują badacze m.in. z Czech, Słowacji, Austrii i Węgier.

Europejska konferencja poświęcona susłom odbywa się co dwa lata. Pierwsza miała miejsce w 2006 r. na Węgrzech, druga w 2008 r. w Republice Czeskiej, a trzecia w 2010 r. w Turcji. Za organizację tegorocznej konferencji odpowiada PTOP „Salamandra”. Miejsce spotkania zostało wybrane nieprzypadkowo: to właśnie w Kamieniu Śląskim na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku widziano ostatniego susła moręgowanego i to tutaj utworzono w 2005 r. pierwsze stanowisko reintrodukcji tego gatunku w Polsce.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, programu i miejsca IV European Ground Squirrel Meeting można znaleźć na stronie www.egsm.salamandra.org.pl.

Julia Kończak
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybór numeru