Salamandra na Madagaskar!

Czasami warto spojrzeć także poza własne podwórko i zrobić tam coś dobrego
mada-6

Przyroda Madagaskaru niemal niknie w oczach. Kraj słynący z ogromnej różnorodności biologicznej w szybkim tempie traci swoje naturalne zasoby. Czy zostało tam coś jeszcze do odkrycia i uratowania? Okazuje się, że na szczęście wciąż tak!

Dwoje naszych przyrodników dołączy w czerwcu tego roku do międzynarodowego zespołu naukowców, w celu zinwentaryzowania płatu lasu pierwotnego, który skutecznie ukrył się przed ludzką zachłannością w zapomnianej dolinie otoczonej morzem wyjałowionych obszarów. Celem ich uczestnictwa w wyprawie będzie zbadanie składu gatunkowego nietoperzy, porostów i mszaków tego lasu. Efektem całej ekspedycji ma być zaplanowanie i doprowadzenie do prawnej ochrony tego terenu i uratowanie go przed wycięciem i wypaleniem.

Aby zapewnić odpowiedni sprzęt do badań (którego część zostanie przekazana malgaskim przyrodnikom uczestniczącym w wyprawie), rozpoczęliśmy zbiórkę środków w systemie crowdfundingu za pośrednictwem portalu OdpalProjekt.pl. Zapraszamy do wsparcia (także przez propagowanie tej akcji). Nie codziennie trafia się okazja, by za niewielką sumę mieć swój osobisty wkład w poznawaniu i ochronie skarbów tropikalnej przyrody!

mada-10