Handel zwierzętami w zgodzie z prawem - poradnik dla praktyków

PTOP "Salamandra" wydała kolejny poradnik dotyczący przepisów związanych z Konwencją Waszyngtońską i ochroną zagrożonych gatunków. Kierowany jest do sprzedawców i hodowców zwierząt i dotyczy obowiązujących w Polsce i Unii Europejskiej zasad handlu chronionymi gatunkami.

Poradnik ten zawiera omówienie krajowych i wspólnotowych przepisów związanych z handlem żywymi zwierzętami z gatunków umieszczonych w aneksach do Rozporządzenia Rady (WE) nr 338/97. Uwzględnia zmiany, które wejdą w życie 15 listopada 2008 r. Jest on zgody z interpretacją tych przepisów stosowaną przez polskie organy CITES.


Publikacja ta została rozesłana nieodpłatnie do wszystkich sklepów zoologicznych w Polsce, których adresy udało się nam zebrać (około 1650 jednostek). Ponieważ jednak z pewnością nie wszystkie sklepy czy hodowle komercyjne są nam znane, a wciąż powstają nowe, uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość zgłoszenia zamówienia na tę publikację (e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , lub faxem: 061-8432169, wew. 24 – prosimy podać nazwę i adres sklepu lub hodowli). Do podmiotów zgłaszających będziemy ją przesyłać nieodpłatnie do wyczerpania się nakładu. Poradnik jest też dostępny w wersji elektronicznej (w dziale GINĄCE GATUNKI --> PUBLIKACJE)

 

 

Andrzej Kepel

Poradnik został wydany dzięki pomocy finansowej Unii Europejskiej. Za treść tego dokumentu odpowiada Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają w żadnym razie oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.