Wakacje z susłami

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” zaprasza pełnoletnich miłośników przyrody (np. studentów kierunków przyrodniczych), którzy jeszcze nie mają pomysłu jak spędzić pierwszą połowę sierpnia, na obóz przyrodniczy organizowany w ramach projektu przywracania polskiej przyrodzie susła moręgowanego.

Nora susła moręgowanego Obóz odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia w Trzcinicy Wołowskiej na Dolnym Śląsku.

Uczestnicy pod opieką specjalistów z „Salamandry” prowadzić będą badania liczebności susłów po pierwszym wsiedleniu, które miało miejsce w roku ubiegłym, oraz pomagać przy pracach związanych z wypuszczaniem kolejnej partii tych zwierząt w Dolinie Łachy. Dzięki dotacji Fundacji EkoFundusz udział jest bezpłatny – organizatorzy zapewniają zakwaterowanie w namiotach z dostępem do łazienek, częściowy zwrot kosztów dojazdu oraz diety pobytowe.


Podobny obóz odbędzie się też w dniach 20-26 lipca b.r. w Kamieniu Śląskim (woj. opolskie). W tym przypadku można się jeszcze zapisywać na listę rezerwową.


Szczegółowe informacje o obu obozach można uzyskać pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , pod którym prowadzone są także zapisy.


Grzegorz Wojtaszyn
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.