Susły zagrały w filmie

Susel jak nowy odcinek 11 Wprawdzie za oknem pogoda iście listopadowa i pewnie wiele osób tęskni już do wiosny, to na poprawę nastroju warto wrócić wspomnieniami do letnich, słonecznych dni. Na pewno pomoże w tym najnowszy odcinek serialu przyrodniczego "Tańczący z naturą" zatytułowany "Susły jak nowe", który (jak łatwo się domyślić) został poświęcony susłom moręgowanym. Jego premierowa emisja odbyła się w ostatnią niedzielę w TVP Polonia. 

Bracia-fotograficy Grzegorz i Tomasz Kłosowscy wraz z ekipą filmową odwiedzili nas w sierpniu na łąkach w Głębowicach i Jemielnie, w czasie trwania obozu przyrodniczego. Brali udział w szukaniu nor, pomagali w przygotowaniach do wsiedlenia nowych susłów i zadawali całe mnóstwo pytań, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o tym bardzo ciekawym gatunku oraz kulisach Programu "SUSEŁ". Nie zabrakło zabawnych anegdot i chwil refleksji.
Efekty naszej współpracy (a także wcześniejsze odcinki, poświęcone m.in. morświnom, niedźwiedziom czy kulikom)  można obejrzeć na stronie serialu pod adresem:

www.tanczacyznatura.tvp.pl/22620934/odcinek-11-susly-jak-nowe 

Zachęcamy do obejrzenia!   

Julia Kończak