Etap wojewódzki Konkursu "Rośliny i zwierzęta polskich gór"

Etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych pt. „Rośliny i zwierzęta polskich gór” odbędzie się 12 marca 2016 r. (sobota), o godzinie 10.00, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu na Os. Czecha 59 (Rataje).

swistak Ada

Fot. Adriana Bogdanowska.

 

Przewidywany czas trwania imprezy - 3 godziny.

Dojazd na miejsce z przystanku przy  Dworcu Głównym - tramwajem nr 18 do przystanku nr 2 przy ul. Kórnickiej, a następnie tramwajem nr  5 lub 17 do przystanku na Os. Czecha.   

Część pierwsza etapu wojewódzkiego będzie miała charakter testu pisemnego, do którego przystąpią wszyscy zakwalifikowani uczniowie. Część druga odbędzie się przed publicznością składającą się z pozostałych uczestników etapu wojewódzkiego oraz ich opiekunów. Będzie ona podzielona na finał i ścisły finał, i odbędzie się tego samego dnia, po około godzinnej przerwie, w trakcie której zostaną sprawdzone testy pisemne. Do finału zostanie zakwalifikowanych 10 uczniów, którzy otrzymają największą liczbę punktów w teście pisemnym. W przypadku, gdy większa liczba uczniów zdobędzie jednakową liczbę punktów, organizatorzy przeprowadzą dogrywkę kwalifikacyjną do finału. Do ścisłego finału zostaną zakwalifikowane 3 osoby, które zdobędą największą liczbę punktów w finale. W przypadku, gdy większa liczba uczniów zdobędzie jednakową liczbę punktów, organizatorzy przeprowadzą dogrywkę kwalifikacyjną do ścisłego finału. W wyniku finału zostanie przyznane I, II i III miejsce. W przypadku, gdy 2 lub 3 uczniów zdobędzie jednakową liczbę punktów, organizatorzy przeprowadzą dogrywkę w celu wyłonienia laureata I, II i III miejsca.

Do zobaczenia!

Ewa Olejnik