„Lud domaga się” dyskoteki w zimowisku nietoperzy

discobat W dwóch interpelacjach kierowanych do Prezydenta Poznania członek Rady Miasta postuluje, by na terenie należącego do PTOP „Salamandra” Fortu Va utworzyć klub dyskotekowy. Obiekt ten jest chroniony w sieci Natura 2000 i stanowi ważne zimowisko nietoperzy.

Radny z PiS, powołując się na wolę ludu, zaapelował, by w Forcie Va (trzecie pod względem liczby nocków dużych zimowisko tych nietoperzy na obszarze Natura 2000 Fortyfikacje w Poznaniu) utworzyć prawdziwe królestwo tak zwanego „melanżu”, w którym młodzi obywatele mogliby zawiązywać relacje uczuciowe. Pyta prezydenta Poznania, czy jest możliwość przejęcia na ten cel fortu na własność Miasta. Fort od prawie 20 lat należy do PTOP „Salamandra”. Jest zabezpieczony, poddawany renowacji i udostępniany turystycznie. Od czasu przejęcia obiektu przez Towarzystwo przeciętna liczba zimujących w nim nietoperzy podwoiła się.

Na prośbę Urzędu Miasta PTOP „Salamandra” opracowało swoje stanowisko w sprawie tych interpelacji. Wyjaśnia w nim, dlaczego organizowanie klubu dyskotekowego w ważnym zimowisku nietoperzy nie jest dobrym pomysłem. Poniżej zamieszczamy linki do Interpelacji oraz naszego Stanowiska.

- Interpelacja I
-Interpelacja II

P.S.
Zastępca Prezydenta Miasta Poznania udzielił odpowiedzi na te interlepacjie. Jest ona w znacznej mierze oprata na wyjaśnieniach PTOP „Salamandra”

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Interpelacje-FortVa_stanowisko-Salamandry.pdf)Stanowisko PTOP SalamandraOdpowiedź w sprawie możliwości utworzenia klubu dyskotekowego w Forcie Va205 Kb