Spotkania poznaniaków z nietoperzami

mroczek-p Zostało już tylko kilka miejsc na ostatnie w tym roku spotkania z nietoperzami w ramach programu „Nocne życie fortów” sponsorowanego przez LECHSTARTER!

Do tej pory na terenie poznańskiego Nowego Zoo odbyły się już 4 wieczorne spotkania prowadzone przez przyrodników z PTOP „Salamandra”. Mimo różnych warunków pogodowych nietoperze dopisały, i uczestnicy za każdym razem mieli okazję zobaczyć i usłyszeć co najmniej 5 gatunków nietoperzy. Łącznie podczas dotychczasowych zajęć zaobserwowaliśmy 8 gatunków (spośród 11 do tej pory stwierdzonych na terenie Zoo w Poznaniu) – wszystkie trzy występujące w naszym mieście karliki, borowce wielkie, nocki rude i Natterera, mroczki późne i mopki. Każdy wieczór był wyjątkowy - nietoperze pojawiały się w różnych miejscach i nigdy nie mieliśmy pewności, co tym razem uda się zaobserwować.. Cóż – przyroda jest nieprzewidywalna! Stanowi to znaczne wyzwanie dla prowadzących, ale i dodaje smaczku wspólnym poszukiwaniom tych zwykle trudnych do wypatrzenia stworzeń. Na szczęście jak dotąd nietoperze nam sprzyjają. Zajęte swoimi sprawami dają się swobodnie obserwować, a czasem podlatują naprawdę blisko uczestników. To prawdziwa gratka dla każdego miłośnika przyrody.

W najbliższy weekend odbędą się odstanie trzy spotkania. Na piętek nie ma już wolnych miejsc, na sobotę w chwili publikacji tego artykułu zostały jeszcze 3 ostatnie. Można się jeszcze zapisywać na niedzielny wieczór. Więcej informacji o sposobie rejestracji znajduje się TUTAJ.

baner sponsor-m