Zobacz i usłysz nietoperze podczas Dni Twierdzy Poznań!

FortIII nietoperze s 24 i 25 sierpnia  Międzynarodowa Noc Nietoperzy i jednocześnie Dni Twierdzy Poznań  to najlepsza okazja, aby poznać futrzastych mieszkańców fortów. Już po raz drugi zapraszamy na wieczorne spotkania pod tytułem „Nocne Życie Fortów”, podczas których będzie można nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat nietoperzy, ale przede wszystkim poobserwować te ssaki, dziko występujące w Forcie III w Poznaniu i jego okolicach.

Tak jak w zeszłym roku, wydarzenie składać się będzie z krótkiej prezentacji na temat nietoperzy oraz spaceru, podczas którego będziemy starali się podpatrzeć nietoperze latające w forcie i nad terenami do niego przylegającymi  na terenie Nowego Zoo w Poznaniu. W obserwacjach pomogą nam: detektory ultradźwięków przetwarzające sygnały echolokacyjne nietoperzy tak, że stają się one słyszalne dla ludzi, termowizor oraz latarki z czerwonym światłem. Mamy nadzieję, że nietoperze dopiszą i licznie zaprezentują się przybyłym uczestnikom. Na co dzień są bowiem skryte i trudno je zobaczyć. O tym, że występują w fortach, większość ludzi wie niestety tylko z tablic informacyjnych. Wydarzenie Nocne Życie Fortów ma stworzyć jedyną w swoim rodzaju sposobność, aby przekonać się o ich obecności, nie powodując przy tym niepokojenia i płoszenia zwierząt.

Po niedawnych nieprawdziwych lub nieprecyzyjnych doniesieniach medialnych związanych ze stwierdzonymi przypadkami wścieklizny u nietoperzy, wiele osób zaczęło się ich obawiać. Spotkania, obserwacje i nasłuchy – osobiste doświadczenia  to najlepsze remedium na przełamanie takiego nieuzasadnionego strachu. Organizowana od 1997 roku, w ponad 30 krajach, Międzynarodowa Noc Nietoperzy, temu właśnie służy.

W ramach tegorocznych Dni Twierdzy Poznań, PTOP „Salamandra” przygotowało dwa wieczory z nietoperzami:

  • dnia 24-08-2019
  • dnia 25-08-2019

 W obu terminach wydarzenia rozpoczną się o godzinie 20:00. Należy być o 19:50 pod bramą Nowego Zoo w Poznaniu przy ul. Krańcowej, na terenie którego znajduje się Fort III. Po wejściu grupy do Zoo, nie będzie możliwości, by do niej dołączyć.

Każde z wydarzeń potrwa ok. dwóch godzin, o ile intensywne opady deszczu nie spowodują konieczności rezygnacji z części lub całości spaceru (wówczas spotkanie zostanie skrócone).

Na oba wydarzenia obowiązują zapisyChętni proszeni są o pisanie pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Należy podać imię i nazwisko zgłaszającego uczestnika, liczbę uczestników, e-mail (jeśli jest inny niż ten, spod którego wysyłano zgłoszenie) i telefon kontaktowy oraz informację: którego z dwóch terminów dotyczy zgłoszenie (można zaznaczyć, czy w przypadku braku miejsca w preferowanym terminie, zapisać na drugi).
Zgłoszenie nie jest równoznaczne z rejestracją. O przyjęciu zgłoszenia lub o wyczerpaniu się miejsc w danym terminie będziemy informować.

Uwaga! Zapisy zostały zamknięte  na oba terminy mamy już komplet uczestników. Kolejne zgłoszenia trafią na listę rezerwową.

Dzięki wsparciu imprezy przez Miasto Poznań udział w niej jest bezpłatny.

W związku z RODO informujemy, że przesłane dane będą przetwarzane wyłącznie w celu rejestracji uczestników i kontaktu z nimi w związku ze spotkaniami. Nie będą nikomu udostępniane ani wykorzystywane do jakichkolwiek innych celów. Przekazanie danych jest dobrowolne, ale jednocześnie konieczne w celu dokonania rejestracji.

SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETOWYCH MIASTA POZNANIA

LOGO_POZnan