XXI Ogólnopolska Konferencja Chiropterologiczna

I Komunikat

Miło nam poinformować, że XXI Ogólnopolska Konferencja Chiropterologiczna odbędzie się w dniach 24–26 października 2008 r. w Ośrodku Wypoczynkowym „Wrzos” w Sierakowie – miasteczku położonym w sercu Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, jednego z najpiękniejszych rejonów Wielkopolski.
 
Obecnie intensywnie pracujemy nad maksymalnym obniżeniem opłat związanych z udziałem w Konferencji. Przed końcem lipca planujemy wydanie II Komunikatu. Mamy nadzieję, że będzie możliwe podanie w nim ostatecznych kosztów konferencyjnych. Wówczas rozpoczniemy również przyjmowanie zapisów wraz ze zgłoszeniami wystąpień.

Rozważamy możliwość zorganizowania, równolegle do obrad, zajęć dla dzieci chiropterologów pod fachową opieką wynajętej osoby. Potencjalnych uczestników Konferencji prosimy o wstępne zasygnalizowanie do końca maja (pod podany niżej adres mailowy) zainteresowania zgłoszeniem swoich dzieci (wraz z wskazaniem ich wieku) do udziału w takich dodatkowych zajęciach. Od liczby zgłoszeń będzie zależeć, czy zdecydujemy się je zorganizować. Będzie się to wiązało z dodatkową opłatą, jednak dołożymy starań, by była ona jak najmniejsza.

Radosław Dzięciołowski

Organizatorzy:

  •  Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra"
  •  Sekcja Chiropterologiczna Koła Naukowego Przyrodników Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
  •  Sekcja Teriologiczna Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
  •  Wydział Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
  •  Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego

Komitet Organizacyjny: Radosław Dzięciołowski, Witold Grzywiński, Radosław Jaros, Mirosław Jurczyszyn, Tomasz Kalinowski, Barbara Karwowska, Andrzej Kepel, Krystyna Laskowska-Dzięciołowska, Maciej Łochyński, Agnieszka Szubert-Kruszyńska, Andrzej Węgiel

Komitet Naukowy: prof. dr hab. dr h.c. Czesław Błaszak, prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, dr Mirosław Jurczyszyn