Wystawa pokonkursowa „Gacki 2012”

PTOP „Salamandra” wraz z Wydziałem Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zapraszają na wystawę pokonkursową Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „GACKI 2012”, przeprowadzonego z okazji międzynarodowego Roku Nietoperza.

Na konkurs, którego tematem przewodnim były nietoperze i ich ochrona, wpłynęło znacznie ponad 2000 prac plastycznych z całej Polski, które zostały ocenione w trzech kategoriach  wiekowych. Jury złożone z plastyków i miłośników nietoperzy, pod przewodnictwem pana Marcina Szeląga z Muzeum Narodowego w Poznaniu, wytypowało 9 prac zwycięskich, a 6 wyróżniło.

Oceniając prace brano pod uwagę: pomysłowość, estetykę i walory artystyczne, technikę wykonania, a także zrozumienie tematu. Trzeba przyznać, że uczniowie w większości wywiązali się z zadania wspaniale, nieraz zaskakując niekonwencjonalnym ujęciem i nietuzinkową formą. Warto to zobaczyć!

Na wystawę zapraszamy zarówno indywidualnych miłośników przyrody (warto przyjść całą rodziną), jak i nauczycieli z całymi klasami. Poza obejrzeniem prac plastycznych będzie się można dowiedzieć ciekawych rzeczy o nietoperzach. Rekomendujemy, by przy okazji znaleźć czas na odwiedzenie sąsiedniego Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego – to naprawdę miejsce magiczne.

Listy prac nagrodzonych i zakwalifikowanych na wystawę można znaleźć pod adresem http://salamandra.org.pl/gackiopis.html.
Konkurs i wystawę zorganizowano dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jolanta Węgiel
Miejsce wystawy: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Collegium Cieszkowskie Stare,
ul. Wojska Polskiego 71 C

Termin: Wystawę można zwiedzać od 9 do 30 czerwca w godzinach: 8:00 do 21:00