Kot w fotografii

W dniach 7-18 października na terenie Starego Browaru w Poznaniu (Dziedziniec Sztuki - Kotłownia) można obejrzeć wystawę fotografii przedstawiających koty. Jest to kolejna inicjatywa poznańskiej Fundacji „Irbis”, zrealizowana przy współpracy z Osiedlowym Domem Kultury „Pod Lipami” i Biblioteką Raczyńskich. Wśród zdjęć są zarówno prace profesjonalistów, jak i amatorów. Można podziwiać np. portrety kotów należących do mieszkańców Poznania, ale także do znanych postaci świata sztuki i estrady (np. Elżbiety Adamiak, Krzysztofa Daukszewicza, Martyny Jakubowicz, Kasi Kowalskiej, Krystyny Sienkiewicz, Justyny Steczkowskiej…).
Podczas otwarcia wystawy zagrał zespół „Czerwony tulipan”, który przy okazji kwestował na rzecz działań pomagających kotom wolno żyjącym. Licznie zgromadzeni miłośnicy kotów mogli także wysłuchać ciekawej pogadanki dr Doroty Sumińskiej (weterynarza, autorki książek „Szczęśliwy pies” i „Szczęśliwy kot”, znanej z radiowej audycji „Wierzę w zwierzę” i telewizyjnego programu „Zwierzowiec”). Choć głównym tematem były oczywiście koty, ale nie zabrakło także ciekawostek o psach, pchłach oraz robakach obłych i tasiemcach.

Podczas drugiego dnia wystawy o godzinie 17:00 dr Ewa Zgrabczyńska wygłosi wykład pt. „Felinoterapia czyli kot lekarzem”.

Andrzej Kepel