Foto-Eko 2004 rozstrzygnięty!

W roku 2004 odbyła się trzynasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO - imprezy mającej na celu propagowanie piękna naszej rodzimej przyrody. Podobnie jak w latach ubiegłych - do biura "Salamandry" przesłano ok. tysiąca prac przedstawiających różne gatunki krajowych zwierząt i roślin, jak również malownicze polskie krajobrazy.
 
Wąsatka
Fot. Radosław Adamski

W dniu 26 października 2004 jury w składzie: Adriana Bogdanowska, Andrzej Kepel, Ewa Olejnik, Piotr Skórnicki przyznało następujące miejsca w Konkursie: I miejsce - Radosław Adamski z Konina za zdjęcie pt. "Wąsatka", II miejsce - Henryk Janowski z Miłogoszcza za zdjęcie z zestawu pt. "Maki", III miejsce - Maria Pajzderska z Poznania za zdjęcie pt. "A ku ku!". Wyróżniono ponadto autorów - Maciej Bartkowiak z Tarnowa Podgórnego za zdjęcie pt. "Latawce", Henryk Janowski z Miłogoszcza za zdjęcie pt. "Czaple" oraz zdjęcia z zestawu pt. "W locie", Piotr Medyna ze Szczecina za zdjęcie z zestawu pt. "Stołowogórskie haiku", Mariusz Oszustowicz z Tych za zdjęcie z zestawu pt. "Słowiński Park Narodowy", Jacek Ruta z Poznania za zdjęcie pt. "Czarne chmury", Mieczysław Wielowski z Czechowic-Dziedzic za zdjęcie pt. "Pod Giewontem", Tomasz Wilk z Krakowa za zdjęcie z zestawu pt. "Kolory". Serdecznie gratulujemy!

Jak co roku - z ponad 100 najlepszych zdjęć powstała wystawa pokonkursowa, którą na wiosnę oglądać będzie można w holu Collegium Maius na ul. Fredry 10 w Poznaniu. Następnie, dzięki zaangażowaniu Kół "Salamandry", odwiedzi ona różne miejscowości w Polsce. Terminy prezentacji wystawy w Poznaniu, jak również w innych miastach, podamy w terminie późniejszym. Zainteresowanych wypożyczeniem wystawy prosimy o kontakt.

Sponsorami FOTO-EKO 2004 byli: Gminny Fundusz ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji FOTO-EKO!

Ewa Olejnik