Konkurs FOTO-EKO 2007 rozstrzygnięty

W dniu 9 października 2007 r. jury oceniło ponad 800 zdjęć nadesłanych na FOTO-EKO 2007 i przyznało następujące miejsca oraz wyróżnienia:

W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach FOTO-EKO, laureaci I, II i III miejsca mogli, w ramach nagród, wybrać sobie taki sprzęt fotograficzny, jaki jest im najbardziej potrzebny (oczywiście - za określoną przez nas kwotę).
Sponsorami FOTO-EKO 2007 są: Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 
XVI Ogólnopolski Konkurs Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2007
I miejsce w FOTO-EKO 2007 - "Dzik na lodzie", fot. Cezary Korkosz

Z najlepszych prac nadesłanych na konkurs utworzona zostanie wystawa pokonkursowa. Znajdzie się na niej ok. 100 zdjęć. Pierwszą ekspozycję wystawy oglądać będzie można w dniach 20 - 23 listopada br., w trakcie Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2007 w Poznaniu, w pawilonie nr 3 (nie przewidujemy oficjalnego otwarcia). Spis fotografii prezentowanych na wystawie podamy na naszej stronie internetowej po 9 listopada. Przez cały rok 2007 wystawa będzie wypożyczana zainteresowanym instytucjom. Planujemy także jeszcze jedną ekspozycję wystawy w Poznaniu, na terenie Ogrodu Botanicznego. Informacja o terminie prezentacji wystawy zostanie zamieszczona na naszej stronie internetowej.
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu - FOTO-EKO 2008!

I miejsce:
Cezary Korkosz za zdjęcie pt. "Dzik na lodzie"


II miejsce:
Paweł Szydłowski za zdjęcie pt. "Sen na jawie"


III miejsce:
Antoni Kasprzak za zdjęcie pt. "W drogę"

Wyróżnienia:
Henryk Janowski za zdjęcie pt. "W złocie", Piotr Kierzkowski za zdjęcie pt. "Spotkanie na bagnach", Cezary Korkosz za zdjęcie pt. "Pościg", Mateusz Matysiak za zdjęcia pt. "Oficer dyżurny" i "Próba przetrwania", Paweł Chara za zdjęcia pt. "Duchy Bagien", "Śnienie" i "Ostatnie spojrzenie".

Ewa Olejnik