Zatrudnimy głównego księgowego organizacji przyrodniczej

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” poszukuje rzetelnej, sumiennej, dobrze zorganizowanej osoby posiadającej wiedzę i praktyczne doświadczenie z zakresu księgowości NGO, która gotowa jest objąć stanowisko głównej księgowej/głównego księgowego na 3/4 etatu.

zatrudnimy ksiegowego ost

Podstawowy zakres obowiązków:

  • prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami: głównie ustawą o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego oraz ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych (w tym sprawozdania OPP), deklaracji podatkowych, informacji do GUS i innych przewidzianych prawem dokumentów;
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów finansowych i księgowych oraz inwentaryzacją i archiwizacją dokumentacji finansowej;
  • nadzór nad prawidłowym rozliczeniem delegacji krajowych, zagranicznych oraz różnic kursowych;
  • monitoring przepisów i wdrażanie nowych rozwiązań rachunkowych, finansowych oraz podatkowych;
  • współpraca z Zarządem Towarzystwa;
  • współpraca z podmiotami zewnętrznymi (urzędy skarbowe, GUS).

Oferujemy:

  • zatrudnienie w wymiarze ¾ etatu na podstawie umowy o pracę, z 3-miesięcznym okresem próbnym;
  • wynagrodzenie: na okres próbny co najmniej 5000 zł brutto (za ¾ etatu);
  • w okresie próbnym – wprowadzenie w obowiązki przez osoby do tej pory prowadzące księgowość;
  • elastyczne godziny pracy, wraz z możliwością częściowej pracy zdalnej;
  • pracę w przyjaznej atmosferze, z doświadczonym i zaangażowanym zespołem;
  • udział w interesujących, ambitnych projektach realizowanych w interesie publicznym.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, finanse) i minimum 3-letnie doświadczenie w księgowości lub wykształcenie średnie kierunkowe (ukończona średnia, policealna lub pomonaturalna szkoła ekonomiczna i minimum 6-letnie doświadczenie w księgowości);
  • ugruntowana, praktyczna znajomość zasad rachunkowości i prawa podatkowego;
  • wysoko rozwinięte zdolności analityczne;
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej;
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel.

Mile widziane:

  • znajomość programu finansowo-księgowego SYMFONIA;
  • znajomość prawnych i finansowych aspektów funkcjonowania organizacji pozarządowych, doświadczenie na stanowisku głównej księgowej / głównego księgowego organizacji pozarządowej;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (B1 lub wyższy).

Od kandydatów i kandydatek oczekujemy:

  • dobrej organizacji pracy, rzetelności, samodzielności, terminowości i odpowiedzialności w wykonywaniu powierzonych zadań;
  • inicjatywy i aktywności w poszukiwaniu nowych rozwiązań;
  • umiejętności radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami.

Termin podjęcia pracy – w miarę możliwości „od zaraz”.

Klauzula zgody do zamieszczenia w zgłoszeniu: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PTOP SALAMANDRA dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).