FILM 3D o bocianach w Dolinie Noteci

Ekipa filmowa w akcji. Trwają prace nad filmem trójwymiarowym dotyczącym bociana białego i jego ochrony na terenie Doliny Noteci. Film będzie jesienią prezentowany techniką polaryzacyjną w szkołach objętych projektem. Ponadto każda ze szkół biorących udział w programie otrzyma anaglifową wersję filmu oraz komplet okularków umożliwiające projekcje 3D za pomocą zwykłego projektora. Poniżej prezentujemy galerie zdjęć z planu filmowego:)

LUDZIE i SPRZĘT - film 3D kręci się dwoma, zsynchronizowanymi kamerami naraz. Niektóre ujęcia wymagają bardziej skomplikowanego sprzętu a czasami też... balonu. Na szczęście mamy fantastycznych fachowców zarówno od kręcenia jak i od latania:)

{gallery}BOCIANY/FILM/sprzet{/gallery}
BOHATEROWIE niekiedy długo się namyślają zanim zaczną pozować - no cóż, współpracujemy z nie byle jakimi gwiazdami:)

{gallery}BOCIANY/FILM/bocki{/gallery}
SCENERIA - Dolina Noteci z każdym dniem urzeka nas coraz bardziej, tak, że aż chciałoby się nakręcić o niej kilka odcinków:)
 
{gallery}BOCIANY/FILM/notec{/gallery}
SPOTKANIA - Nasza ekipa przyciąga wiele osób (i nie tylko), chętnie zaznajamiamy się z mieszkańcami Doliny i wydaje się, że całkiem nas tu polubili:)
 
 {gallery}BOCIANY/FILM/spotkania{/gallery}
 
Wsi spokojna, wsi wesoła... czyli nadnotecka codzienność.

 {gallery}BOCIANY/FILM/wies{/gallery} 
 
 
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam w czasie kręcenia materiału, w szczególności ludziom, którzy chętnie nas goszczą, ułatwiają filmowanie i dzielą się bocianimi historiami z własnego podwórka.
Teksty i zdjęcia: Anna Grebieniow
 
Strona powstała w ramach projektu "Szlak bocianich gniazd - ochrona bociana białego jako gatunku tarczowego w ochronie przyrody Doliny Noteci"