Wystarczy elektroniczna wersja wniosku przesłana w terminie

Stop Dowiedzieliśmy się, że kilka organizacji przygotowujących wnioski o grant w ramach konkursu „Biedronka z Salamandrą dla Jeży”, których członkowie władz nie dysponują podpisem elektronicznym, planowało wysłanie „umyślnych” z odległych miejscowości do Poznania, by w terminie dostarczyć wydrukowane i podpisane wersje wniosków do siedziby „Salamandry”.

Nie dajmy się zwariować! Owszem – kiedyś trzeba zakończyć nabór i aby zachować równe szanse data skłania wniosków powinna być jedna – jest nią 10 stycznia 2022 r., godz. 23:59. Ale jeśli ktoś nie ma podpisu elektronicznego i wyśle w tym terminie niepodpisany wniosek e-mailem, jest to brak formalny możliwy do łatwego uzupełnienia. Zastosowanie będzie miał wówczas punkt VI.2.a Regulaminy Konkursu – Komisja wezwie do uzupełnienia tego braku w terminie 7 dni. Chyba że w międzyczasie otrzyma podpisaną wersję i wzywanie będzie niepotrzebne.

Podsumowując – jeśli ktoś przegotowuje wniosek na ostatnią chwilę, powinien wysłać go w poniedziałek 10.01.22 przed północą e-mailem. A jeśli z jakiegoś powodu wyśle wersję bez podpisu elektronicznego upoważnionego przedstawiciela, może ten brak uzupełnić później, na spokojnie – pocztą lub ponownie e-mailem. Nie marnujmy cennych zasobów na niepotrzebne, długodystansowe przejazdy.

Prosimy także nie przesyłać nam drukowanych czy skanowanych wypisów z rejestru sądowego dla stowarzyszeń rejestrowych czy fundacji. Wiemy, że publiczne fundusze zwykle tego żądają, ale nam wystarczy podanie numeru KRS we wniosku. Sami możemy wówczas sprawdzić odpowiednie zapisy w ogólnodostępnej bazie internetowej.

Wszystkie szczegóły organizacyjne dotyczące Konkursu są dostępne TUTAJ. Pytania można zadawać pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Życzymy powodzenia i czekamy na wnioski.