Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 


Konkurs „Zielone Pióro” rozstrzygnięty!

Zielone Pióro

Pierwsza edycja konkursu została rozstrzygnięta! Przyznano nagrodę główną Dariuszowi Anderwaldowi za pracę pt. „Parki safari, Ogrody Natury, Lasy pełne Niespodzianek”, oraz wyróżnienia 12 autorom, których prace zostały zakwalifikowane do II etapu. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto prześle swoją oryginalną, nigdzie nie publikowaną pracę. Jego przedmiotem są popularnonaukowe artykuły o tematyce przyrodniczej. Mogą to być np. opisy różnych rodzajów roślin, grzybów lub zwierząt, ciekawych miejsc i zjawisk przyrodniczych, sprawozdania z wydarzeń, polemiki bądź wywiady. Podstawą oceny nadesłanych prac jest ich poziom merytoryczny, atrakcyjność tematu, forma i język pracy; na ocenę wpływa także obecność i jakość ilustracji (fotografie, rysunki, mapki).

Konkurs ma charakter cykliczny. Każdego roku odbywają się jego dwie edycje. Wyróżnione teksty publikowane są w Internecie, a najlepsze także w drukowanej wersji naszego nowego Magazynu Przyrodniczego. Dla autorów tekstów zakwalifikowanych do publikacji przewidujemy drobne nagrody – niespodzianki, a za najlepszy artykuł w każdej edycji jego autor otrzyma nagrodę główną. W pierwszej edycji był nią cyfrowy aparat fotograficzny.

Teksty konkursowe należy przesyłać pocztą elektroniczną pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub na dyskietce, pocztą tradycyjną, pod adresem biura PTOP „Salamandra”, ul. Szamarzewskiego 11/6, 60-514 Poznań.

Andrzej Węgiel

Wybór numeru


Uwaga. To jest artykuł archiwalny. Przedstawione w nim informacje odpowiadają sytuacji, stanowi wiedzy i przepisom obowiązującym w chwili oddawania go do druku. Obecnie mogą one być nieaktualne.